ŘÍČKY V ORLICKÝCH HORÁCH – První den 53. ročníku lyžařského závodu pod názvem „Skiinterkriterium“ naznačil, že české naděje přijely ve výborné formě. Ze čtyř možných zlatých medailí ze slalomu získali vyslanci naší země tři. Jmenovitě Tereza Součková, Jonáš Pospíšil a Jan Ouvín.  Druhý den, kdy byly na programu závody v obřím slalomu, byl v kategorii do 14 let úspěšný pro Rebeku Oblak ze Slovniska a Šimona Liptáka ze Slovenska. Mezi dívkami do 16 let bojovala o cenné kovy Iva Křížová, dcera olympijské medailistky ze Sarajeva Olgy Křížové-Charvátové. Iva Křížová dojela třetí. Po prvním kole byla favoritkou na prvenství Tereza Jančová ze Slovenska. Po zlaté medaili ze slalomu tak mohla přidat stejné umístění i v obřím slalomu. Přestože nakonec skončila druhá za Nikolou Bubákovou, nemusela být zklamaná, protože se stala absolutní vítězkou dívčí kategorie. Závod starších žáků by bylo možné charakterizovat jako souboj českého reprezentanta Jana Ouvína s dvojicí Tadej Paščinski a Borut Božič ze Slovinska. Největší radost mohl mít po skončení závodu Jan Ouvín. Poslední Skiinterkriterium v kariéře završil celkovým vítězstvím v chlapecké kategorii, čímž navázal na stejný úspěch z roku 2013. Česká výprava zakončila 53. ročník „Skíčka“ ziskem 7 medailí z 8 kategorií.