ilustrační foto

ČESKÁ TŘEBOVÁ – V sobotu 18. 11. se českotřebovští junioři za SOKOLA II. vydali na výjezd do Šlapanic u Brna, kde je čekalo 11. a 12. kolo 1. Ligy se soupeřem z dolních pater tabulky. Cíl byl jasný, získat šest bodů a zůstat v těsném závěsu (1 bod ztráty) za vedoucím Brnem.

T.J. SOKOL Šlapanice u Brna   –  T.J. SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ II.   0:3 (-18,-20,-22)

V prvním utkání nás soupeř zaskočil výborným servisem a rázem jsme prohrávali 3:9, ale od této chvíle se ráz hry změnil a předčili jsme soupeře především dobrou hrou v poli a dovedli set do vítězného konce v poměru 25:18. Do druhého setu jsme dobře vstoupili, ovšem po chvilkovém polevení se nám soupeř přiblížil a dokonce se dostal do vedení 17:16. Poté se náš výkon opět zlepšil a po dobrém servisu a několika blocích vítězíme 25:20. Ve třetím setu jsme průběh až do koncovky hladce kontrolovali (16:8, 20:12), v této fázi jsme pod dojmem blížícího se konce utkání nechali soupeře zkorigovat výsledek.

Po zhruba hodinové pauze začal druhý zápas. V prvním setu jsme soupeře hladce přehráli snad ve všech aspektech a v poklidu zvítězili 25:10. Druhý set začal, jak skočil ten první, tři esa od našeho nahrávače znamenala vedení 3:0, ale pak jsme zcela zbytečně přestali hrát a tým Šlapnic se dostal do vedení, které se nám nakonec podařilo zlikvidovat a set končí 25.20 v náš prospěch. Třetí set jsme víceméně kontrolovali, a tak si trenér Vašina dovolil zaexperimentovat a změnil nahrávače a s tím i postavení jiných hráčů. Ve druhé půlce setu sice od nás přišel zbytečný výpadek na útoku, ale ten se nám povedlo rychle zažehnat a v pohodě vyhráváme 25:16, a tedy i celý zapas 3:0.

Splnili jsme povinnost a získali 6 bodů, i když nedostatky ve hře by se určitě našly. V dalším domácím utkání 2. 12.  přivítáme právě Sokol Brno v přímém souboji o 1. místo v tabulce 1. Ligy juniorů v hale ZŠ Nádražní od 10.00 hodin, kam bychom vás rádi pozvali.

SOKOL II. a Českou Třebovou reprezentovali: Ondřej Unzeitig, Vojtěch Tecl, Tomáš Olejár, Daniel Jaško, Jiří Jirásek, Adam Olejár, Vojtěch Kalmár, Denis Žaba.

Neúplnné výsledky posledního kola:

TJ SOKOL Šlapanice – TJ SOKOL Česká Třebová II. 0:3 (-18,-20,-22)   0:3 (-10,-20,-16)

TJ SOKOL Brno – TJ SOKOL Geodezie Česká Třebová 3:0 (14,9,12)   3:0 (17,19,18)

Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Svitavy 3:0 (17,21,20)  3:1 (15,23,-20,22)