ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Po jednoleté pauze se volejbalisté Sokolu Kerhartice vrátily z krajského přeboru do druhé volejbalové ligy. Na úvod soutěže hostili na své domácí palubovce sportovní haly na Dukle soupeře ze Dvora Králové nad Labem. Od začátku utkání tak byl vývoj velice vyrovnaný, obě mužstva hrála spíše opatrně a nikdo se nedostal do většího bodového úniku.

Až v závěru sady domácí odskočili a ovládli úvodní dějství 25:19. Druhý set patřil plně domácím, kteří vládli na síti v obranné i útočné činnosti. Soupeře nepustili téměř k ničemu a s převahou vyhráli 25:15. Třetí set měl napínavou koncovku, ve které Kerhartičtí zvítězili 25:23 a připsali si první letošní vítězství. Odpolední utkání dopadlo přesně naopak než úvodní střetnutí, tedy 3:0 pro Dvůr Králové nad Labem. V dalším kole čeká Sokol Kerhartice prestižní utkání v České Třebové, kde nastoupí proti Sokolu II., který pro letošek také získal druhou ligu.