ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Volejbalisté Jiskry Ústí nad Orlicí hostili v zápasech 27. a 28. kola hráče týmu TJ Sokol Střelice. Podle papírových předpokladů byli favoritem střetnutí hosté okupující s 36 body šestou příčku tabulky. Domácí byli předposlední s 19 body.

V úvodní sadě dopoledního utkání dosáhli na metu pětadvaceti bodů dříve hráči Jiskry. Dílčí vítězství získali výsledkem 25:23. Výsledek druhého setu naznačil, že mužstvo domácích sráží především chyby. I kvůli nim ztratilo druhý set v poměru 18:25. Přestože se Jiskra zvedla, i v dalším setu ji její protivník přehrál, konkrétně v poměru 21:25.

Hráči Sokola Střelice získali ve svůj prospěch i čtvrtý set výsledkem 25:18, čímž korunovali vítězství 3:1 na sety. Stejným konečným výsledkem skončil i odpolední zápas. Volejbalisté Jiskry nebodovali a jejich naděje na záchranu v soutěži opět klesly.