ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Zápasy 23. a 24. kola pokračoval program 2. ligy ve volejbalu mužů. Sportovní hala v Zahradní ulici byla dějištěm souboje mezi celky TJ Jiskra Ústí nad Orlicí a TJ Žďár nad Sázavou. V dopoledním utkání zvítězili hosté 1:3 na sety. I v první sadě odpoledního duelu potvrdili reprezentanti žďárské volejbalové školy papírové předpoklady výhrou v poměru 25:23.

Výsledek druhého setu ale všechny předzápasové prognózy vyvrátil. Domácí tým z pozice devátého celku tabulky přehrál hosty, kteří jsou na třetí příčce, 25:14. Po výsledku 25:19 získali další set domácí. Čtvrtá sada nabídla dramatickou podívanou. Vedení se ujali hráči Žďáru. V závěru však svůj náskok prohospodařili, čímž potvrdili ztrátu dobře rozehraného zápasu.

Domácímu mužstvu se podařilo zvrátit nepříznivý stav a výsledkem 25:23 dokonat celkové vítězství. TJ Jiskra Ústí nad Orlicí přehrála TJ Žďár nad Sázavou 3:1 na sety a před dalším druholigovým duelem ve Zruči nad Sázavou má na poslední VK Litomyšl tříbodový náskok.