ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Stolní tenistky klubu TTC Ústí nad Orlicí se jako nováček 1. ligy žen utkaly s hráčkami z Jihlavy. Boj o body byl zahájen zápasem ve čtyřhře. Za domácí celek nastoupilo duo Barbora Částková – Jitka Motlová. Barvy hostujícího klubu hájily Michaela Morkusová a Šárka Pikolonová.

První set vyšel lépe Morkusové s Pikolonovou, když své soupeřky přehrály v poměru 11:8. Ve druhém setu se karta obrátila. Domácí dvojice Částková – Motlová protihráčky přehrála a výsledkem 11:6 srovnala skóre na 1:1. Třetí set získaly opět hráčky hostujícího družstva, konkrétně 11:6. Dramatický průběh měla čtvrtá sada. Vyrovnaný souboj nakonec zvládly lépe domácí reprezentantky stavem 16:14.

Definitivní rozhodnutí přinesl pátý set, v němž zvítězily Morkusová s Pikolonovou 11:7 a tím 3:2 na sety. Utkání pokračovalo zápasy ve dvouhře. I v těch se lépe vedlo hostujícímu klubu. TTC Ústí nad Orlicí podlehl SK Jihlava 4:6. V dalším střetnutí Ústí prohrálo s Vlašimí 2:8 a po polovině sezóny se krčí na posledním místě tabulky. Ve druhé polovině soutěžního ročníku bude bojovat o záchranu.