ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Kulturní dům byl dějištěm galavečera, při němž došlo na vyhlášení 45. ročníku ankety „Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí“. Z rukou zástupců měst regionu, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a sponzorů převzali ceny sportovci v 11 kategoriích. Nejlepším kolektivem z vesnic byl vyhlášen fotbalový oddíl Sokola Libchavy.

Titul mládežnického kolektivu obhájili volejbalisté Sokola Česká Třebová II. Volejbalový klub Choceň se stal nejlepším kolektivem dospělých. Atletka Miroslava Sedláčková obdržela cenu pro handicapované sportovce, stejně jako stolní tenista Lukáš Šauer. Reprezentantem v cizím dresu byl vyhlášen biatlonista Ondřej Moravec. Jako nejlepší žák byl vyhodnocen plavec Petr Dostál, vítězkou kategorie dorostenců a juniorů se stala atletka Zdeňka Seidlová.

Mezi veterány kraloval kanoista Jiří Strnad. Do síně slávy byl uveden Petr Bucháček, cyklista a trenér z Lanškrouna. Výborné výkony na dvou kolech předvedla v minulém roce také mistryně světa amatérů Monika Simonová. Vítězka 12 závodů ze 30 možných se umístila jako třetí v kategorii sportovců do 40 let. Druhé místo obsadil atlet Robert Krupička a absolutním vítězem se již potřetí v historii ankety stal Lukáš Novák, který se věnuje hasičskému sportu. Organizátoři děkují všem sportovcům za předvedené výkony, partnerům a sponzorům za podporu.