ČESKÁ TŘEBOVÁ – V 7. kole základní části Oblastního přeboru mužů v basketbalu se utkala mužstva SKB Česká Třebová a TJ SPŠ stavební Náchod. Podle papírových předpokladů byl favoritem hostující celek, který přijel s bilancí tří vítězství v řadě. Úvodní čtvrtinu získali Náchodští v poměru 9:19.

Ve druhé čtvrtině se domácí snažili o snížení náskoku hostí. To se jim díky zlepšené hře především pod košem povedlo. I přesto vedl před poločasem náchodský celek 26:33. Třetí čtvrtina přinesla výsledkový zvrat. Domácí mužstvo dokázalo zápas zdramatizovat a strhnout vedení na svou stranu.

Před závěrečnou čtvrtinou mělo při skóre 53:38 náskok o 15 bodů. Závěrečná čtvrtina přinesla další obrat. Hráči, hájící barvy oddílu pocházejícího z rodiště Josefa Škvoreckého, nakonec splnili roli favorita. Česká Třebová podlehla Náchodu konečným skóre 56:67. Po sobotním vítězství s Dobruškou a porážce s Náchodem patří domácím 7. místo v tabulce.