ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Tradiční sportovní akcí v Ústí nad Orlicí se staly závody v karate, které pořádá místní oddíl každým rokem na podzim již 12 let. I letošní ročník se konal za účasti zahraničních družstev ze Slovenska a celkový počet účastníků se zastavil na čísle 255.

Sportovní hala v Zahradní ulici se každý rok zaplní až po okraj závodníky od nejmladších věkových kategorií až po dospělé účastníky. Pro všechny pak byl program stejný. Dopolední část patřila disciplíně zvané kata a odpoledne se na tatami rozběhla soutěž v kumite, což jsou souboje závodníků proti sobě.

Závody v Ústí nad Orlicí se konaly týden před Mistrovstvím republiky v Českých Budějovicích a účastníci z východočeské oblasti tak měli poslední příležitost, jak se kvalifikovat na vrchol domácí sezóny. Závodníci domácího oddílu nakonec posbírali dohromady 21 medailí a v celkovém pořadí oddílů se umístili na druhém místě. První skončil KCK Team Letohrad a na třetí příčce Karate klub Lichnice.