ČESKÁ TŘEBOVÁ – Zimní stadion byl po roce opět dějištěm utkání „European Trophy“. Ve druhém kole soutěže se pardubičtí hokejisté střetli s mužstvem HC Fribourg-Gottéron. Pardubice vstoupily do zápasu aktivněji. V 8. minutě ale napřáhl Joel Kwiatkowski a kotouč skončil za zády brankáře Růžičky. Hosté se museli bránit odpovědi domácích.

Po první třetině vedli hráči Fribourgu. Náskok navýšili po dvaadvaceti minutách duelu. Prosadil se Antti Miettinen. Ve 25. minutě zvýšili hosté na rozdíl tří branek. Gregory Mauldin ujel z vlastního obranného pásma a skóroval, čímž vyhnal Růžičku z klece. Pět minut před koncem ovšem snížil Radoslav Tybor. Závěr utkání nabídl strhující zápletku. V 59. minutě vstřelil kontaktní branku Josef Marha. Pět vteřin před koncem vyrovnal Robert Kousal a muselo se prodlužovat.

Výsledek zápasu ale určily až nájezdy. Kousal nedotáhl blafák. Naopak Sprunger zamířil přesně mezi betony Salfického. Marha a ani na druhé straně Miettinen neskórovali. Prohru domácích neodvrátil Kočí, a tak 1132 diváků vidělo v České Třebové porážku Pardubic 3:4 po samostatných nájezdech.