ČESKÁ TŘEBOVÁ – Sezóna 2013/2014 v Krajské hokejové lize byla zahájena. Své historicky první mistrovské utkání odehrál i nový klub HC Kohouti Česká Třebová. Na domácím kluzišti poměřil síly s celkem HC Skuteč. Před začátkem utkání došlo k představení nových dresů i hráčů Kohoutů. Jeden z nich, Marek Hemský, otevřel skóre.

Druhý gól přidal v přesilovce dorážkou Jakub Hašek. Na 3:0 zvýšil Miroslav Váně. Poté se domácí vytratili a hosté brankami Jiřího Herynka a Lubomíra Kusého snížili. Úvod druhé třetiny opět patřil domácím. Na 4:2 zvyšoval až Robert Krejnus. Na druhé straně odpověděl střelou Ondřej Netolický, ale bez gólové radosti. Tu pocítil nový centr Kohoutů Petr Vlček. Hostující Jiří Štursa ovšem dokázal využít přesilovku a 2. třetina skončila za stavu 5:3.

Závěrečná část hry nabídla přehlídku neproměněných příležitostí domácích. Naděje hostí držel nad vodou zejména brankář Adam Herynek. Ke dramatu se začalo schylovat v 56. minutě, kdy na rozdíl jediné branky snížil Tomáš Sládek. Tlak hostí ovšem nevyvrcholil. V poslední minutě šli do dvojnásobného oslabení, které potrestal Petr Vlček a rozhodl o výsledku utkání. Kohouti zahájili sezónu výhrou. Skuteč přehráli po třetinách 3:2, 2:1 a 1:1 konečným skóre 6:4.