ČESKÁ TŘEBOVÁ – Krajská hokejová liga měla na programu zápasy 26. kola, v nichž se rozhodovalo o účastnících play-off. V přímém souboji o postup se na českotřebovském zimním stadionu utkali Kohouti s týmem z Poličky. Po dvou třetinách hovořilo skóre ve prospěch domácích. Třetí třetina byla zahájena za stavu 3:2.

Ve 47. minutě vidělo 633 diváků, kterých na stadion dorazil rekordní počet, šťastnou branku domácích. Viktor Mlejnek nahodil kotouč ze středního pásma a brankář hostí Šauer si jej srazil do branky – 4:2. Hráči Spartaku se snažili odpovědět co nejrychleji, obrana domácích v čele s brankářem Mahdalem jim ale skórovat nedovolila. Naopak se urodilo na straně druhé. Ve 48. minutě Marek Hemský rozehrál akci s Vlčkem a Kopečným, kterou následně nekompromisně zakončil pátou brankou.

Polička měla šanci snížit vedení soupeře v početní převaze, která však zůstala nevyužita. Domácí byli v přesilovce 5 na 3 úspěšnější. Po jedenapadesáti minutách hry Krejnus s Hemským připravili střeleckou pozici Vlčkovi a ten zpečetil skóre šestou brankou. Kohouti si vítězstvím 6:2 zajistili postup do play-off, v němž poměří síly s celkem ze Světlé nad Sázavou.