ČESKÁ TŘEBOVÁ – Měření sil mezi Kohouty z České Třebové a Orly z Lanškrouna nabídlo 10. kolo krajské hokejové ligy. Souboj dvou celků, které mají ve znaku opeřence, byl duelem 10. a 11. týmu tabulky. Hosté měli v úvodu třetí třetiny početní výhodu. Vyloučen byl Matys. Střelou o břevno využil ve 43. minutě přesilovku Patrik Ondráček, asistenci si připsal Budina.

Vyrovnáním na 4:4 vyvrcholil zlepšený výkon hostí a zatmění domácích. Kohouti odpověděli průnikem Jetmara, ale bez gólového zakončení. O další ohrožení branky hostí se staral Matys, který vyslal hned několik střel. Do nebezpečného úniku se na druhé straně dostal Pilavka, brankář domácích Paleček ho však vychytal. V 55. minutě Hemský nahodil a u odraženého kotouče byl nejrychleji Roman Černý.

Na 6:4 zvýšil v 57. minutě Marek Hemský po asistenci Kopečného. Stejný střelec se postaral o branku z 58. minuty. Přihrávali Kopečný a Váně. Příležitost snížit měl Axmann, kterému však střela nesedla a navíc byl strážce domácí svatyně Paleček na svém místě. Kohouti přemohli Orly a před zraky 448 diváků zvítězili po třetinách 4:0, 0:3 a 3:1 konečným výsledkem 7:4.