ČESKÁ TŘEBOVÁ – Souboj hokejových klubů Kohouti Česká Třebová a HC Spartak Choceň nabídl program 12. kola Krajské hokejové ligy. Favoritem střetnutí byli podle papírových předpokladů hosté. Ti na svého soupeře shlíželi z 2. místa v tabulce, zatímco domácí byli devátí. Postavení obou celků v tabulce dokumentoval výsledek utkání na začátku třetí třetiny.

Choceň vedla nad Kohouty 10:3. Závěrečná část hry se proto dohrávala v podstatě pouze z nutnosti. Ve 41. minutě zvýšil na 11:3 choceňský Jan Krejza po asistenci Beránka a Voříška. O minutu později dokončil hattrick kapitán hostí Pavel Prachař, když převzal kotouč od Floriána a ujel všem obráncům domácích. Vuvuzely, trubky z Jihoafrické republiky, jako nový prvek fanouškovské výbavy hnaly dopředu i domácí mužstvo. Kohouti se i přes velmi nepříznivý výsledek duelu o útočné výpady snažili, ale gólová radost nepřicházela. Naopak hosté se opět prosadili.

43. minuta přinesla branku Tomáše Růžičky, jemuž asistoval Jan Krejza. Ten ve 48. minutě zvýšil již na 14:3 poté, co jej vybídnul ke skórování Šeda. Patnáctý gól Spartaku vsítil Lubomír Pochobradský po přihrávce Krále. Skóre uzavřel domácí Petr Vlček. Po Hemského nahrávce překvapil brankáře Sajdla a fanoušci České Třebové si mohli zakřičet gól. 439 diváků vidělo zápas, ve kterém Kohouti na Choceň nestačili a podlehli po třetinách 0:5, 3:5 a 1:5 konečným výsledkem 4:15.