ČESKÁ TŘEBOVÁ – Druhý zápas na domácím ledě a znovu proti lídrovi tabulky. Kohouti se chtěli rozpomenout na předchozí duel proti Moravské Třebové, které nedali šanci. V 5. kole však do České Třebové přijel jeden z největších favoritů soutěže, tedy tým Světlé nad Sázavou. Druhá třetina zápasu se nesla ve znamení přesilových her domácího celku. I hosté ale dokázali zahrozit rychlým protiútokem. Kohouti mohli skórovat těsně před druhou sirénou, ani další z řady přesilovek však nevyužili. Úvod závěrečné části hry patřil hráčům Světlé nad Sázavou. Na branku domácích se valil jeden útok za druhým, ale udeřilo na druhé straně. Většinu z více než čtyř stovek diváků potěšila souhra Hemského se Zadinou, kterou ve 48. minutě završil gólovou střelou Petr Vlček. V dalším průběhu bylo rušno před oběma brankami, ale do černého se trefili až domácí. V 53. minutě Krejnus přihrál Zadinovi, jehož střelu dorazil do sítě Marek Hemský. Ten se trefil podruhé v utkání a potvrdil tak úspěšnou bilanci prvního útoku. 2 minuty před koncem zápasu si hosté vzali oddechový čas. Měli výhodu přesilové hry, kterou chtěli ještě zvýšit odvoláním brankáře. Mimo jedné šance ale jejich tlak vyšel naprázdno. Kohouti svého soupeře porazili 3:1 a s dvanácti body jsou v čele tabulky “Krajské hokejové ligy”.