ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ Lokomotiva Česká Třebová přivítala na domácím hřišti tým HbK Karviná. V rámci 15. kola 1. NHbL se jednalo o duel sousedů v tabulce. Domácí byli pátí, hosté čtvrtí. Vzhledem k blížícímu se konci základní části soutěže měly oba celky o motivaci postaráno. Brankou Lukáše Rybky, jemuž asistoval Válek, se Lokomotiva ujala vedení 1:0. Domácím se tak podařilo využít přesilovou hru pěti proti čtyřem. Další průběh první třetiny nabídl několik slibných příležitostí na obou stranách. Za zmínku stojí pokusy hráčů s číslem 91. Domácí Furik sice pálil tvrdě, ale nepřesně. Gólem neskončila ani šance hostující Pietrasze. Vyrovnání na 1:1 zajistil až Lumír Rosůlek, jemuž asistoval Luka. Ve druhé třetině skórovali jako první hosté. Vladimír Luka zužitkoval asistence Rosůlka a Folwarczného. Česká Třebová dokázala srovnat krok další brankou v přesilovce. Válkovou střelu dorazil do sítě Štěpán Švec. Lokomotiva nakonec Karvinou přehrála 6:4. Před posledním zápasem jsou českotřebovští hokejbalisté na 5. místě tabulky. Toto umístění by jim zaručilo postup do nadstavbové části.