ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Ve 24. kole divizní soutěže skupiny C se fotbalisté Jiskry Ústí nad Orlicí utkali se soupeřem z Kutné Hory. Do prestižního duelu mužstev z čela tabulky (domácí byli čtvrtí, hosté druzí) vstoupili lépe hosté.

Brankou Švarce se ve 24. minutě ujali vedení. V 70. minutě udeřila kutnohorská Sparta podruhé. Aleš Melechovský využil zaváhání domácí obrany a obstřelil Krátkého. Bíločerní mohli snížit hned o 2 minuty později. Výkop hostujícího Wintera trefil Vaňouse. Ten pohotově předložil míč Rábovi. Mladý útočník Jiskry ovšem kontaktní branku nevstřelil.

Jiskra ještě více otevřela hru. Zkušení hosté toho využili v 80. minutě. Po rychlém brejku přišel faul v šestnáctce Ústí. Z následné penalty se nemýlil Jakub Vančura. Sparta Kutná Hora si odvezla všechny tři body. Po vítězství 0:3, v poločasu 0:1, si upevnila druhou příčku v tabulce. Jiskra udržela čtvrté místo, ačkoli nebodovala.