ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V osmém kole České fotbalové ligy se proti sobě postavili nováčci soutěže. Lepší výchozí pozici mělo domácí Ústí nad Orlicí, které hostilo poslední celek tabulky. Možná trochu překvapivě však po první půli vedli hráči Sokola Čížová.

Hned z první akce druhého poločasu dokázali domácí vyrovnat. Za Jiskru se trefil Adam Nágl. V 54. minutě se k sólu nadechl domácí stoper Strnad. Jeho výpad sice provětral obranu hostujícího mužstva, ale ke gólu nevedl. O 2 minuty později sice hosté zamířili do sítě, jenže pouze z boku. Po čtyřiašedesáti minutách hry měl blízko ke gólu kapitán Jiskry Vaňous, jeho hlavička se však mezi tři tyče nevešla.

Rozhodnutí přinesl strhující závěr. Zatímco fotbalisté Čížové nedokázali využít přečíslení a jejich brejk gólem neskončil, hned z následného protiútoku se už v nastaveném čase prosadil domácí Jan Souček.

Hosté zůstávají v tabulce poslední. Orlickoústecká Jiskra po vítězství 2:1 poskočila na třinácté místo.