ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Dva hrací dny, čtyři hřiště, desítky zápasů a stovky nadějných fotbalistů. Tak by bylo ve stručnosti možné shrnout turnaj, který se odehrál na místním stadionu. Tam zavítalo finále celorepublikového měření sil mládežnických týmů pod názvem “Ondrášovka Cup”. “Turnaje se zúčastnilo 16 týmů, například Sparta Praha, Sigma Olomouc, 1. FC Slovácko, Dukla Praha a další,” sdělil OIK TV koordinátor turnaje Vladimír Chudý.

Jednotlivé zápasy se hrály na 1 x 25 minut. Ve skupinách i nadstavbové části proti sobě stály týmy se sedmi hráči v poli a jedním brankářem.

Svého zástupce měl mezi zúčastněnými družstvy i náš kraj. Fotbalový klub Pardubice nakonec obsadil 10. místo. Mnohem lépe se vedlo hráčům Hradce Králové, kteří celý turnaj vyhráli. Stříbrné medaile putovaly do Brna. Za mladými vyslanci Zbrojovky se umístili jejich vrstevníci z Jablonce.