ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Třetí nejvyšší tuzemská fotbalová soutěž pokračovala zápasy 28. kola. O pomyslných šest bodů se hrálo právě v rodišti Jaroslava Kociana. V tabulce jedenáctá “Jiskra” hostila třináctý Benešov.

V prvním poločase branka nepadla. V osmačtyřicáté minutě mohl skóre otevřít domácí Jakub Chleboun, jeho hlavička však v síti neskončila. 56. minuta přinesla neuznaný gól hostí.

Další průběh střetnutí mnoho fotbalové krásy nenabídl. Duelu dvou sestupem ohrožených celků nechyběly žluté karty, ale šancí bylo poskrovnu. O vybočení se starali především domácí hlavičkáři, avšak bez gólového vyústění.

Ani jeden z týmů se do konce regulérní hrací doby neprosadil. Na řadu tak přišel rozstřel. V něm byl za hrdinu Jakub Krátký. Domácí brankář lapil hned dva pokusy soupeře.

Po vítězství 4:2 na penalty získala plusový bod do tabulky “Jiskra”. Orlickoústeckým fotbalistům patří v průběžném hodnocení ČFL 11. místo.