ČESKÁ TŘEBOVÁ – V pátém kole letošní sezóny krajského přeboru přivítali na svém stadionu Pod Jelenicí hráči FK Česká Třebová soupeře z nedalekého Lanškrouna. Ačkoli hosté měli několik slibně vyhlížejících šancí, první poločas vyšel výsledkově lépe domácím. Ve 32. minutě přistrčil Borek míč Náglovi a jeho povedená střela ze střední vzdálenosti skončila v síti.

Domácí v růžovo-černé kombinaci vstupovali do druhého dějství s jednogólovým náskokem. Bílo-modří hosté si sice byli vědomi své ztráty, ale do bezhlavého útočení se pouštět nechtěli. Jeden z rychlých protiútoků lanškrounských hráčů přišel v 50. minutě. Vacek se řítil sám na Křivku, který ho však včasným vyběhnutím vyhnal ze střeleckého úhlu a donutil k nepřesné přihrávce na dobíhajícího Kvapila. Zdeněk Vacek zná obě pokutová území na českotřebovském stadionu velmi dobře, neboť zde v minulosti dlouho působil, tento zápas mu ale příliš nevyšel. V domácím dresu se naopak blýskl Adam Nágl. Nejprve otevřel skóre, v dalším průběhu byl hnacím motorem záložní řady a tlačil se i do zakončení. Další oporou domácího týmu byl jako již tradičně Lubomír Myšák. V 52. minutě zvýšil po Borkově prostrčení na 2:0. Hosté se snažili odpovědět v 67. minutě. Proti byl ovšem strážce domácí svatyně Křivka. Poté si vzal slovo opět Myšák. Běžela 77. minuta střetnutí, když si počkal na svou příležitost a po zaváhání hostující obrany chladnokrevně zakončil. Domácí tak svého soupeře předčili především v efektivitě, což se ukázalo být klíčovým faktorem. Hostujícímu celku se ještě podařilo utkání zdramatizovat v úplném závěru. V 88. minutě nejprve nejlepší hráč hostí Kvapil trefil z přímého kopu brankovou konstrukci. V 90. minutě stejný hráč zmírnil porážku svého týmu. Více už toho ovšem hosté nestihli, neboť následný závěrečný hvizd rozhodčího Kubišty ukončil utkání.

Českotřebovští fotbalisté zvítězili konečným skóre 3:1, po poločase 1:0, a body tak zůstaly doma.