ČERNOVÍR – Již podvanácté v historii se uskutečnil závod běžců pod názvem „Černovírský kros“. Celkově se výběhu zúčastnilo více než 180 závodníků ve věkových kategoriích od předškoláků až po veterány. Věku i výkonnosti účastníků byly přizpůsobeny délky tratí. Hlavní závod mužů a žen, kterého se zúčastnilo 105 účastníků a účastnic, měřil 4770 metrů.

Po oběhnutí trasy vedené kopcovitým terénem po asfaltu, polních a lesních cestách se závodníci dostali zpět do cíle. Ten byl, stejně jako start, umístěn na černovírské návsi. Celkové prvenství si časem 16:16 minut vyběhal Radek Hübl z Vencl teamu Ústí nad Orlicí. Druhý doběhl Filip Záveský reprezentující Iscarex Team Česká Třebová. Barvy stejného oddílu hájil i celkově třetí Jindřich Král. Mezi ženami zvítězila výkonem 18:20 minut Marta Fenclová běhající za tým AC Pardubice. Druhou a třetí pozici obsadily běžkyně SKP Hvězda Pardubice Denisa Kozáková a Anna Krátká.