ČERNOVÍR – Už pojedenácté pořádal TJ Sokol Černovír běžecký závod s názvem Černovírský kros. Jako součást ISCAREX CUPU se ho letos zúčastnilo 88 dospělých závodníků a 97 závodníků v předškolních a žákovských kategoriích. Jedná se o tradiční běh, zastoupený závodníky šesti kategorií.

Na startu proto stanul běžecký výběr od roku narození 2009 až po rok 1942 a starší. Hlavní závod měřil 4770 metrů s převýšením 290 metrů a běžel se převážně v kopcovitém terénu, po asfaltu a v lese. Pro kategorie předškolních dětí a žactva byly připraveny tratě v délkách od 80 metrů do 1 kilometru. Zvítězil Radek Hübl z orlickoústeckého Vencl týmu. Stanovenou trať zdolal s časem 15 minut a 46 sekund. Druhý skončil Michal Horáček z ISCAREXu Česká Třebová a jako třetí do cíle doběhl choceňský závodník Petr Nechvíl.