LANŠKROUN – Dráhu lehkoatletického stadionu obsadili účastníci běžecké série pod názvem „Zemská míle“. Letošní třetí výběh prověřil výkonnost 170 závodníků v kategoriích od předškoláků až po veterány. K regulérnímu dokončení hlavního závodu bylo nutné uběhnout 1609 metrů. 4 okruhy zdolal mezi muži nejrychleji Petr Nechvíl z oddílu AC Choceň. Do cíle doběhl za 4 minuty a 42 vteřin. Druhé a třetí místo obsadili reprezentanti Vencl týmu Ústí nad Orlicí Vojtěch Vondra a Patrik Vebr. 5 minut a 20 sekund byla hodnota nejlepšího ženského času, kterého dosáhla Michaela Stránská. Za ní doběhla sestra a týmová kolegyně z Iscarexu Česká Třebová Adéla Stránská. Třetí byla Michaela Mertová z domácího klubu Activity Lanškroun.