NYMBURK / RAKOUSKO – Mistrovství ČR masters se konalo v obci Mcely nedaleko Nymburka v neděli 21.6.2015. Na startu nechyběla, v kategorii žen nad 30let i českotřebovská závodnice Monika Simonová. Na trati dlouhé 85km byl nejtěžším úsekem cílový, 500 metrů dlouhý, kopec, který se na okruzích absolvoval 5x a také nakonec celý závod rozhodnul.

„30km před cílem jsme vpředu zůstaly už jenom já a domácí závodnice z Nymburka, která měla kolem trati neuvěřitelné fanoušky. Takto jsme dojely až do cílového stoupání kde jsem na nic nečekala a od začátku jela vysoké tempo. Naštěstí se to povedlo a soupeřka toto tempo neakceptovala.“ řekla k závodu vítězka.

Další velmi cenný úspěch získala Monika již o dva dny dříve, kdy se zúčastnila v rakouském Bad Vöslau časovky, která byla součástí poháru časovek Wienercup. Na pátečním závodě se českotřebovská cyklistka umístila na druhém místě a v celkovém součtu celého poháru se stala Monika Simonová vítězkou v kategorii žen do 40 let.

Poděkování patří i partnerům podporujícím Moniku, bez nichž by těchto úspěchů nemohla dosáhnout.   CZ Loko,  Eko bi a.s.,  Armat,  pivovar Faltus,  Skalický Transport,  BB Cut,   Rydo,  InCore Fitness,  Auto Eso,  Elektro Franc,  Sport Bárt,  Velebný a fam.,  Stavebniny Ureš a také Město Česká Třebová.

Výsledky MČR masters  ženy 30-40 let: