ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Mladí volejbalisté potvrdili svoje úspěchy vítězstvím v anketě o nejlepší sportovní družstvo mládeže okresu, lukáš vašina byl šestý v kategorii žactva a monika simonová obsadila třetí místo v kategorii dospělých jako cyklistka.

V pondělí se konal v kulturním domě v Ústí nad Orlicí již 45. ročník vyhlášení ankety „ nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí“.  Oddíly volejbalu a cyklistiky, trenéři a hráči byli odměněni za celoroční dlouhodobou dobrou práci  a získali jsme v této anketě:

1.místo  „ o nejlepší družstvo mládeže“ – oddíl volejbalu
3.místo „ o nejlepšího sportovce dospělých“ – Monika Simonová – oddíl cyklistiky
6.místo „ o nejlepšího sportovce žactva“ – Lukáš Vašina – oddíl volejbalu

Ocenění v kategorii „ o nejlepší družstvo mládeže“ jsme získali především za získání Titulu „Mistra České republiky“ v kategorii mladších žáků a vítězstvím v Českém poháru kadetů. Je to však ocenění především za ucelenou dobrou práci v návaznosti na všechny složky od nejmladších elévů přes mladší, starší žáky hrající republikové soutěže, České poháry  až po extraligové kadety, juniorky a juniory hrající I.ligu a Český pohár. Nejvyšší umístění 1.místo v této anketě, získal náš oddíl již popáté za posledních devět let a za celou jeho historii dokonce 11x jako (Lokomotiva, Sokol a Sokol II).

Tímto je potřeba poděkovat všem mládežnickým trenérům, kteří mají na úspěších našeho oddílu velký podíl, Lubomíru Vašinovi, Martinovi, Ondrovi, Michalovi Knížkovým, Miroslavu Štorchovi, Petrovi Matějkovi, Aleně Neubauerové, Markovi Olejárovi, Pavlovi Šulcovi, Haně Kulihové, Martinu Jozovi a dalším trenérům a instruktorům, kteří se mládeži v českotřebovském volejbale věnují.

Z dvanácti vyhlašovaných kategorií byla pouze jediná, kterou vyhráli  sportovci z České Třebové a to naše volejbalové družstvo.

Další ocenění pro volejbalový oddíl bylo šesté místo pro Lukáše Vašinu. Kapitána mladších žáků Mistrů ČR a nejlepšího hráče tohoto Mistrovství České republiky. Reprezentanta KCM Pardubického kraje a širšího výběru Lvíčat ČR. Mistra ČOS v beach volejbale.

– Mistr ČR, 3.místo, 1. místo
Starší žáci ČP, Mistrovství ČR, Krajský přebor I.tř.
1. místo

V reprezentačním kádru pardubického kraje KCM  máme pětinásobné zastoupení Lukáš Vašina, Radim Šulc, Martin Blažek, Vojtěch Tecl, Tomáš Olejár. 3. místo v nejprestižnější kategorii dospělých získala stálice posledních let ve vyhlašování o nejlepšího sportovce cyklistka Monika Simonová.  Výsledky této „bývalé“ volejbalistky, která jezdí za cyklotrénink Františka Trkala:1. místo na Mistrovství světa amatérů „Mistryně světa“, 2. místo na Mistrovství České republiky profesionálek v časovce dvojic, 5. místo MČR časovka jednotlivců, 10. místo Einzelzeitfahren Ybbs (mezi nejlepšími evropskými časovkářkami). účast na světovém poháru Tour de Feminin a Grácie Orlová, z 30 absolvovaných závodů: 18x na stupních vítězů, z toho 12x na 1. místě .

Všem  sportovcům a především Třebovákům, přejeme mnoho dalších úspěchů a přízeň města a sponzorů bez jejichž podpory se dnes nehne ani kolo.