OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ČESKÁ TŘEBOVÁ – Ve dnech 30.-31.7 a 6.8.2016 se konalo mistrovství České Republiky v cyklistice. Nejprve se na konci července jelo v Bystrém u Poličky MČR amatérů a v uplynulém víkendu se v Sokolově konalo MČR masters v časovce.

Českotřebovská závodnice se soustředila hlavně na svoji excelentní disciplínu, kterou je časovka. V Bystrém se závod konal na 18km trati s několika těžkými technickými úseky. První polovina měla klesajícím profilem a zpět následovalo táhlé stoupání. Konkurence byla velmi silná a tak před závodem byl vytyčen jako velký úspěch umístění na stupních vítězů. Závod byl velmi dramatický, když při průběžných výsledcích na trati závodu byla Monika mezi prvními třemi závodnicemi s rozestupem 10 a 12 sekund. V cíli byly rozestupy ještě těsnější, ale o to radostnější výsledek pro závodnici týmu Cyklotrénink F.Trkal.

1. Monika Simonová Cyklotrénink F.Trkal    28:42
  2. Naďa Voráčová TJ Uničov 28:50
  3. Hana Doležalová    AC Sparta Praha             28:53

V Sokolově na MČR masters byla naopak Monika Simonová ve své kategorii favoritkou a na 19km dlouhé trati potvrdila svoji formu, když startovala jako třetí v pořadí za svými největšími konkurentkami a do cíle přijela jako první.

1. Monika Simonová Cyklotrénink F.Trkal    29:09
  2. Daniela Trčková Kovo Praha 31:18
  3. Jana Dubnová Kooperativa Svijany 31:29

Mám velkou radost z toho,  jak se mi povedlo zajet oba závody.Je vidět, že forma přišla v pravý čas. Nyní se budu soustředit ještě na Mistrovství světa masters, které se koná na konci srpna v Rakousku a Mistrovství Evropy amatérů v Itálii, řekla po vítězství českotřebovská závodnice Monika Simonová.

Poděkování patří firmám, které se podílejí na přípravě Moniky Simonové, jsou to : Armat spol. s r.o . , JJT transport, Elektro Franc, Eko Bi,s.r.o., Rydo spol. s r.o., Město Česká Třebová, Auto Eso, BB Cut, Sport Bárt, Pivovar Faltus, In Core Fitness, Skalický Transport, Stavebniny Ureš, Velkoobchodcyklo.cz, Sportovnímu areálu Jedlová a R. Houdovi.