ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Hylváty v Ústí nad Orlicí se opět staly místem setkání cyklistů a koloběžkářů. V rámci akce 24 hodin na kole a koloběžkách se snažili ujet co možná nejvíce kilometrů.

Na okruh dlouhý 9200 metrů, který vedl po Třebovské ulici směrem do Dlouhé Třebové, na Zacharovec a zpět do prostoru startu a cíle se vydali desítky nadšenců.

Místní Milan Jaroš letos skončil třetí s výkonem 653 kilometrů a 200 metrů. Druhý dojel Stanislav Růžička z Křižanova, který najezdil 745 kilometrů a 200 metrů. Stejný výkon předvedl i Michal Kubišta z Dlouhé Třebové, který ale dojel do cíle dříve a mohl tak slavit první místo. Traťový rekord 765 km zůstal nepokořen. V příštím roce by prý tento závod mohl být rozšířen o kategorii elektrokol.