ČESKÁ TŘEBOVÁ – Peklák v České Třebové opět přivítal desítky sportovců. Běžecký seriál Pekelný kilometr se tímto třetím závodem přehoupl do své druhé poloviny.

V podvečerních hodinách na Pekláku nejdříve zápolily děti a ty nejlepší poté vystoupaly na stupně vítězů a byly za své výkony odměněny. Do hlavního závodu se tentokrát vydalo 58 závodníků, které přivítalo slunečné počasí a teplota převyšující 20°C. S těmito podmínkami se nejlépe vypořádal a v absolutním pořadí mužů první místo obsadil David Novák z AC Vysoké Mýto s časem 5 minut a 8 vteřin. Stříbrnou pozici vybojoval Michal Kačerovský z Vencl týmu Ústí nad Orlicí a bronz patří vyslanci týmu Hokejbal Česká Třebová Jaroslavu Tlapákovi. Mezi ženami nenašla přemožitelku Adéla Stránská z Iscarexu Česká Třebová, které běh do cíle trval 5 minut a 41 sekund. Druhá byla Barbora Nováková ze Sokolu Kunvald a třetí Jana Matyášová ze Silvita s.r.o. ÚO.