ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Na všesportovním stadionu v Ústí nad Orlicí se konal jubilejní 20. ročník Jarního běhu na počest Václava Čevony. Mladí běžci ze základních a středních škol si přišli zazávodit i přes velmi nepříznivé počasí.

O pohár závodilo celkem 147 závodníků ze šesti orlickoústeckých základních a středních škol. Běžci startovali na trasách 300, 600, 800 a 1500 metrů. Například na osmistovce se v kategorii dorostenky nejlépe umístila Martina Kubištová. V kategorii dorostenci na trati dlouhé 1500 metrů doběhli společně spolužáci Vojtěch Kaplan a Lukáš Elčkner. Při celkovém hodnocení v soutěži o pohár ale nebyly tak důležité výsledky jednotlivců, jako body získané pro školu. Nakonec zvítězili a pohár si odnesli žáci ze Základní školy Bratří Čapků. Běžci z této školy zvítězili se sedmdesáti body. Druhé místo obsadila Základní škola Třebovská s padesáti třemi body. Jako třetí se umístila Základní škola Komenského se čtyřiceti šesti body. Poté se umístilo gymnázium, Střední zdravotnická škola a Speciální škola.