Video, Výstavy — 14.4.2017 v 18.35

TRADIČNÍ VELIKONOČNÍ VÝSTAVA OPĚT NABÍDLA ŘADU EXPONÁTŮ

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V Galerii pod radnicí v Ústí nad Orlicí měli příznivci Velikonoc možnost zhlédnout tradiční Velikonoční výstavu.

Prostory Galerie pod radnicí opět po roce zaplnily nejrůznější výrobky s velikonoční tématikou. Vystavené exponáty byly vyzdobeny celou řadou tradičních i netradičních technik a diváci tak mohli obdivovat různorodá díla. Práce svých žáků či klientů přivezlo na čtyři dny trvající výstavu celkem 15 organizací z regionu. “Převážně školská zařízení, mateřské školy, základní školy, Speciální škola z Ústí nad Orlicí, v podstatě všechno Ústí nad Orlicí, Kerhartice a okolí a samozřejmě členky Červeného kříže,” řekl Martin Hodoval.

Příchozí mohli zhlédnout řadu různých předmětů, které jsou spjaty s Velikonocemi. Spatřit bylo možné velké množství kraslic, pomlázek, ale i různých netradičních velikonočních výrobků z různých materiálů. Kromě samotných různě zdobených vajíček byly využity například také obaly, ve kterých je přepravujeme. “Jsou to různý vyzdobený výrobky, to znamená vždycky s tou velikonoční tématikou. Zajíčkové, pečený nějaký, nechci říct velikonoční cukroví, ono to zní zvláštně, ale je to doopravdy tak, beránci a různý ozdobený větvičky,” sdělil Martin Hodoval.

Kromě vystavených exponátů byla k vidění také ukázka malování kraslic, jedno vajíčko trvá prý vyzdobit přibližně dvacet minut. Záleží ale pochopitelně na složitosti výzdoby. Výstava byla otevřena pro kohokoliv včetně dětí za základních a mateřských škol. Celkem se do Galerie pod radnicí přišlo podívat na 350 malých i velkých návštěvníků. Vstupné bylo dobrovolné a většinu věcí si bylo možné také zakoupit.

Komentář