Video, Výstavy — 14.4.2017 v 18.34

SOUTĚŽNÍ VÝSTAVA NEJKRÁSNĚJŠÍ VAJÍČKO LANŠKROUNSKA POSEDMÉ

LANŠKROUN – V Domově pro seniory v Lanškrouně se opět konala soutěžní výstava Nejkrásnější vajíčko lanškrounska. Na letošním, již 7. ročníku bylo vystaveno více jak 300 vajíček.

Chodba v přízemí Domova pro seniory po roce opět ožila barvami. “Jsou tady nejenom vajíčka od opeřenců, jsou tady vajíčka z různých materiálů, jsou tady vajíčka perníková, jsou tady vajíčka polystyrenová, proutěná, dřevěná, skleněná, marcipánové vajíčko tady máme dokonce,” řekla organizátorka Blanka Svetlíková.

Vystavená velikonoční díla byla vyzdobena celou řadou tradičních i netradičních technik. “Letos dokonce máme zvláštní techniku zdobení vajíčka, to jsme ještě nikdy neměli a to je zdobení pomocí holící pěny, tak to nás překvapila jedna paní, že začala dělat úplně zase něco jiného,” sdělila Blanka Svetlíková.

Do soutěže bylo přihlášeno 309 exponátů, které hodnotila sedmičlenná porota. Všech sedmi výstav se zúčastnil ředitel Sociálních služeb Lanškroun, který byl zároveň členem i letošní poroty. “Je to každý rok horší a horší posuzovat, protože dokonalost těch exponátů je stále vyšší, navíc se už některý motivy opakují, který člověk už jednou vyhodnotil,” řekl člen poroty Milan Minář.

Nejkrásnějším vajíčkem lanškrounska bylo vyhlášeno to zdobené voskovou technikou od Ivany Krejsové z Králik. Druhé místo obsadila Marie Bednářová z Lanškrouna za perníkového zajíčka s vajíčkem a třetí místo získalo vajíčko s kuřátkem Ilony Nástrahové z Rudoltic.

Komentář