Kultura, Video — 18.4.2017 v 18.32

ROŠKOTOVO DIVADLO PATŘILO MODERNÍMU SCÉNICKÉMU TANCI

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí se opět sešly desítky dětí a stovky diváků na akci Tančíme pro radost. Letošní již 40. ročník moderního scénického tance byl rozdělen na tři části.

V první části se představily děti pod vedením Zlatuše Bartošové. “Je připraveno dnes asi 12 choreografií, kde se představí všechny děti tanečního oboru i děti z přípravného oddělení,” řekla Zlatuše Bartošová.

Diváci viděli nejen um taneční, ale také muzikantský. “Zajímavostí letos je, že diváci neuvidí letos skladby pouze na reprodukovanou hudbu, ale máme vymyšlenou choreografii i na živý nástroj, na marimbu,” sdělila Zlatuše Bartošová.

Druhou část obstaraly tanečnice a tanečníci, které vede Pavlína Lipenská. V předchozím pásmu diváci viděli a slyšeli netradiční nástroj, o zajímavou hudbu nebyla nouze ani v druhé části.

Originální choreografie byly k vidění i v poslední, třetí části. V té vystoupily děti pod vedením Hany Hýbalové. V průběhu všech tří části se na pódiu vystřídalo na 200 mladých tanečníků.

Komentář