Sport, Video — 14.4.2017 v 18.30

PLAVECKÉ SOUTĚŽE SE ZÚČASTNILY ODDÍLY Z ČECH, MORAVY I SLEZSKA

ČESKÁ TŘEBOVÁ – Více než 250 mladých plavců z celé republiky se sjelo do českotřebovského krytého plaveckého bazénu na 31. ročník Ceny Třebovské Lokomotivy, která je v posledních letech zároveň i Memoriálem Dr. Petra Eisenvorta.

V šesti plaveckých drahách o délce 25 metrů se ve dvou dnech uskutečnilo na osm stovek startů. Závodu se zúčastnilo více než dvě stě padesát plavců z téměř třiceti klubů. Kromě Pardubického kraje sem přijely poměřit své síly také závodníci z celé republiky.

Celkem se soutěžilo ve více než pěti desítkách kategorií. Byla to tradičně soutěž jednotlivců a tedy v každé kategorii mohl plavec startovat pouze jednou. Mohl se ale zúčastnit závodu ve více disciplínách. Plavala se prsa, znak, motýlek, polohový závod, polohová štafeta a volný způsob.

Soutěže se zúčastnily dvě desítky plavců z Lokomotivy Česká Třebová. Ti uskutečnili přibližně sto startů. Na stupních vítězů jich nakonec stanulo dvanáct. Těm se podařilo vybojovat téměř tři desítky medailí. Z toho deset zlatých. Nejúspěšnější byly Eliška Štichauerová a Nela Hýblová, každá vybojovala pět cenných kovů.

Nejvíce zlatých medailí se podařilo získat Plaveckému klubu Pardubice. Dvanáct. Pořádající oddíl se co do počtu zlatých medailí dělil o druhý post s Plaveckým klubem Hradec Králové.

Komentář