Video, Zprávy — 21.4.2017 v 18.35

DOPRAVA NA PRŮTAHU MĚSTEM ZNAČNĚ NAROSTLA

ČESKÁ TŘEBOVÁ – V posledních letech dochází k velkému nárůstu dopravy a výjimkou není ani silnice I/14, která vede středem České Třebové. Výraznému snížení počtu kamionů by mohl pomoci obchvat města nebo výstavba dálnice D35 a přivaděče.

Vlastníkem této komunikace, po které projedou denně stovky, možná až tisíce kamionů je ŘSD, které jako majitel komunikace prý nemá možnost bezprostředně ovlivňovat nárůst dopravy na komunikacích které spravuje a rozšiřování průmyslových zón v okolí prý nebylo s ŘSD ani nijak konzultováno. Tato dopravní tepna České Třebové nebyla ani na takový provoz konstruována.

Provozem a hlukem trpí především lidé bydlící v okolí silnice. Například v letních měsících prý prakticky není možné otevřít okna ani v nočních hodinách a provoz se podepisuje také na stavu domů. Podle řady lidí bydlících v blízkosti silnice by řešením byl obchvat města, ten je však stále v nedohlednu. “Obchvat České Třebové je fázi zpracování dokumentace EIA, což je dopad stavby na životní prostředí,” řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

V nejbližších letech se tak obyvatelé města obchvatu pravděpodobně nedočkají. V letošním roce je plánována také první etapa rekonstrukce silnice I/14. Na první etapu od autosalonu po křižovatku se silnicí 358 je už vybrán zhotovitel a stavba bude realizována ještě letos. Druhá etapa od křižovatky se silnicí druhé třídy 358 až po konec zástavby je teprve projektována.

Komentář