LANŠKROUN –  Lyžařská sjezdovka pod vyhlídkovou věží Hláska hostila další ročník akce nesoucí název Běh do lanškrounské sjezdovky. Děti ze školských zařízení v Lanškrouně tak strávily dopoledne sportem.

Směrem k vrcholu sjezdovky a rozhledně Hláska se postupně vydaly stovky dětí. “Účastněj se žáci základních škol od první do deváté třídy, a ještě až dorostenci, který jsou první ročníky středních škol a učilišť a jsou tam i předžáci a handicapovaní sportovci,” řekl ředitel závodu Oldřich Řehák.

Délka jednotlivých tratí byla přizpůsobena věku závodníků. “Nejkratší je 50 metrů, pak je 100, 140, 180, 200  a 220 metrů až na vrchol sjezdovky,” sdělil ředitel závodu Oldřich Řehák.

Počasí mladým sportovcům a pořadatelům tentokrát moc nepřálo. Kvůli dešti byla trať značně rozbahněná a základem tak bylo zvolit dobré obutí.

Pro každého běžce byla po závodě připravena sušenka na doplnění energie a čaj na zahřátí. Pomyslnou tečku za letošním během do lanškrounské sjezdovky udělalo vyhlášení vítězů.