ČESKÁ TŘEBOVÁ – Ve Svinné u České Třebové proběhl další ročník tradičního běžeckého závodu Svinnský kros. Pořadatelé si na běžce hlavního závodu připravili trať dlouhou 5400 metrů, tj. 6 okruhů po 900 metrech.

Na hromadný start hlavního závodu se postavilo více jak 150 běžců. Na trať je výstřelem ze startovní pistole poslal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Sportovci měli před sebou 5400 metrů po náročné trati na kterou se s číslem 77 vydal Jáchym Kovář z TJ Dukla Praha, který byl v cíli jako první s časem 18 minut a 35 vteřin. Zápis do historických tabulek Svinnského krosu byl tentokrát blízko. V roce 2014 zdolal Radek Hübl Svinnský kros za 18 minut a 24 sekund. “Byl jsem deset vteřin za traťovým rekordem, tak určitě jsem si myslel, že by to mohlo padnout,…”řekl Jáchym Kovář, vítěz závodu.

Mezi ženami závod nejrychleji zaběhla Lenka Dušková z Iscarexu Česká Třebová a to za 24 minut a 7 vteřin.

Traťový rekord tak i nadále zůstává v držení Radka Hübla, který se letos nezúčastnil.