DAMNÍKOV – V okolí základní a mateřské školy se běžci po dvanácti měsících opět připravovali na jeden z posledních závodů letošního roku. 32. ročník “Čertovského běhu” k účasti přilákal závodníky v kategoriích od juniorů až po veterány. 96 účastníků se postavilo na start závodu, jehož trať měřila 4 200 metrů a vedla z Damníkova do Anenské Studánky. Běžci se kromě soupeřů museli popasovat také s převýšením okolo dvou set metrů. Hned v úvodu se od klubka závodníků odtrhla skupinka vedená dvojicí Jáchym Kovář a Radek Hübl. V závěru měl více sil prvně jmenovaný. Jáchym Kovář nakonec doběhl jako první za 13 minut a 54 vteřin. Juniorský závodník hájící barvy Dukly Praha tak nejenže obhájil vítězství z loňského ročníku, ale navíc vylepšil svůj výsledný výkon. Jako druhý zdolal všechny nástrahy trati vyslanec Jiskry Ústí nad Orlicí Radek Hübl, který na vítěze ztratil 6 sekund. Pod hranicí patnácti minut závod dokončil třetí Ladislav Kučera z Iscarexu Česká Třebová. Stejný oddíl reprezentuje i Michaela Stránská. Ta rovněž obhájila prvenství z loňska, když doběhla za 16 minut a 24 sekund. Druhá skončila oddílová kolegyně a sestra vítězky Adéla Stránská. Třetí příčku si vyběhala Tereza Tobišková z Litice nad Orlicí.