ČESKÁ TŘEBOVÁ – V 15. kole krajské hokejové ligy došlo na souboj hráčů České Třebové a Litomyšle. V derby měly oba celky o motivaci postaráno. Domácí se chtěli vrátit zpět do čela tabulky, hosty hnala kupředu touha oplatit soupeři porážku z prvního vzájemného střetnutí sezony. Po druhé třetině měli k naplnění cíle lépe nakročeno hosté z Litomyšle, když vedli 4:3. Česká Třebová navíc třetí třetinu zahájila v oslabení. Hokejisté hájící čest rodiště Bedřicha Smetany svůj náskok nezvýšili, přestože Dvořák měl slibnou příležitost. V dalším průběhu zápasu měli šance i Kohouti. Fischerovi ani Pelánovi se ale skórovat nepodařilo. Zvýšení nadějí na vyrovnání výsledku přinesla přesilová hra, která však skončila pouze neúspěšnými pokusy Šuly a Hemského. Navazující přesilovka domácích skončila hned vzápětí, když byl vyloučen Šula. Hra čtyř proti čtyřem sice nabídla střely na obou stranách, ale branku žádnou. Přibližně minutu a půl před koncem si Kohouti vzali oddechový čas a vsadili na hru bez brankáře, úspěchu se však nedočkali. V polovině 60. minuty naopak obdrželi pátý gól, když se do odkryté branky trefil Michal Budina. Litomyšl tak zvítězila 5:3. Bez Vlčka a Zadiny, kteří měli autonehodu se šťastným koncem, si Kohouti připsali druhou porážku v řadě a po 15. kolech jsou na 2. místě tabulky.