LANŠKROUN – Lehkoatletický stadion Romana Šebrleho hostil další pokračování běžecké série nazvané “Zemská míle”. 4 okruhy o délce čtyř set metrů. To byla výzva pro 56 účastníků hlavního závodu. Kroužení, na jehož konci měli závodníci v nohách 1609 metrů, se uskutečnilo v kategoriích od dorostenců po veterány. První rozběh ovládla dorostenka Eliška Kalousová z Vencl týmu Ústí nad Orlicí. Druhá doběhla Jana Matyášová z Dolní Dobrouče a třetí Anna Krátká z pardubické Hvězdy. Závěrečný rozběh měl několik favoritů. Mezi ně patřil i vítěz druhého závodu běžeckého seriálu Petr Nechvíl. Nechyběla trojice dorostenců Vojtěch Mlynář, Vojtěch Vondra a Patrik Vebr z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí. Z vítězství se nakonec mohl radovat Vojtěch Mlynář. Vítěz, který se po zranění z loňské sezóny dostal do výborné formy, dokonce změnil historické tabulky závodu. 1609 metrů zdolal za 4 minuty a 27 vteřin. Druhým nejrychlejším mužem byl oddílový kolega nového rekordmana Vojtěch Vondra. Třetí příčku si vybojoval Jaroslav Matuška reprezentující AK Moravská Třebová. “Zemská míle 2015” vyvrcholí posledním závodem 3. října.