ČESKÁ TŘEBOVÁ – Crossu po lyžařských tratích v areálu na Horách v České Třebové se zúčastnily téměř tři stovky závodníků. Rozděleni byli do více jak dvaceti věkových kategorií. Nejmenší děti běžely 150 m a závodníci v hlavní kategorii se museli vypořádat s 9 km. Zatímco děti měly své sportovní výkony už za sebou, dospělí se začali řadit na start. Ženy čekala vzdálenost 6 km a muži měli před sebou trasu v délce 9 km. Zvládnout tak museli o jeden okruh víc. „Tady jsou tratě známé tím, že jsou náročné zejména pro dospělé. Je to Cross po lyžařských tratích a celý závod se běží po lyžařských tratích v délce 3 km. Je to, jak se říká lidově, nahoru a dolů, takže závodníci toho mají v cíli dost,” řekl pořadatel Jiří Zapletal. Kromě sportovců kategorie muži a ženy běželi v hlavním závodu také junioři a starší dorostenci. Juniorská kategorie měla trasu 6 km, a dorostenci běželi 4 km. Z nich byl nejrychlejší Vojtěch Vondra reprezentující Vencl tým Ústí nad Orlicí. Trať zvládl s časem 14 a půl minuty. „Radost má velikou, protože trať byla velmi náročná a závod se mi povedl, takže jsem rád,” pověděl Vojtěch Vondra. Závodnicí, která doběhla jako první, byla Jana Matyášová z Dolní Dobrouče. Kromě toho, že vyhrála svou kategorii ženy C, se stala také absolutní vítězkou. Trasu 6 km překonala za necelých 28 minut. „Konkurence byla sice rozjetá na jiných závodech, ale jinak se mi běželo úžasně. Tohle je moje trať,” uvedla Jana Matyášová. Na druhém místě se v absolutním pořadí žen umístila Lenka Dušková závodící za ISCAREX Česká Třebová. Ta je také vítězkou kategorie ženy B. Doběhla s časem 29 a půl minuty. „Profil tratě je náročný. Já letos začala trochu později, protože jsem v únoru porodila, takže se vracím pomaličku a spíš je to pro mě seznamovací sezóna,” řekla Lenka Dušková. Absolutnímu pořadí mužů kraluje Radek Hejl z Králík soutěžící za muže B. Nejdelší trasu 9 km zvládl za 35 a půl minuty. „Jednou jsem sebou pěkně sekl, přece jen je to tady takové vlnité, kořeny, kameny, takže chce to opatrně běžet,” pověděl Radek Hejl. Tímto závodem sezóna zdaleka nekončí. Na další běh se můžete těšit 3. října v Lanškrouně. Poběží se poslední díl ze série Zemská míle.