ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Tenisový turnaj “Rieter Open 2015” byl v Ústí nad Orlicí rozehrán kvalifikací, do které se zapojilo 64 hráčů. Po výsledcích 6:4 a 6:4 si jedno z osmi postupových míst do hlavní části vybojoval Vít Kopřiva, když vyřadil Dominika Rečka. V prvním kole turnaje se o největší překvapení postaral Dominik Süč, jenž přehrál nasazenou trojku a jednoho z favoritů na celkové prvenství. Henri Laaksonen se s “Rieter Open” rozloučil po porážce 6:7 a 5:7. Z postupu do druhého kola se mohl radovat také Václav Šafránek. Finalista posledního ročníku “Rieter Cupu” porazil Pavla Nejedlého 6:2 a 6:1. Do další fáze prošel také šestý nasazený hráč turnaje Adrian Partl. Slovenský tenista zvítězil v souboji s Čechem Tomášem Papíkem 6:2 a 6:1. “Rieter Open” vyvrcholí v sobotu 4. července, kdy je na programu finále dvouhry.