ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V Ústí nad Orlicí se konal 8. ročník Bikemarathonu. Ten se už tradičně pořádá každou třetí květnovou neděli. Start a cíl byl na letišti. „Trasa je 50 km, říkáme tomu hlavní závod. Je to s převýšením asi 1100 metrů a je to vedeno v okolí tady Ústí nad Orlicí, Strážného, Dolní Dobrouče, potom Letohradu,” řekl pořadatel Jiří Holubář. Připravena byla ještě zkrácená trasa dlouhá 22 km. Tu jeli cyklisté do Dolní Dobrouče a zpět. Dohromady se krátké trati zúčastnilo přes 60 závodníků, na hlavní závod si trouflo téměř 240 sportovců. Byl tedy překonán rekord v počtu zúčastněných cyklistů. Svou roli v tomto ohledu mohlo hrát počasí. „Byl jsem na prvním ročníku, ale dneska je krásné počasí. První ročník propršel, takže dneska to je hřích nejet,” pověděl jeden z účastníků závodu, Jiří Bláha. Jako asi na každém cyklistickém závodu, i na Bikemarathonu jela převážná většina mužů. Některé ženy se však nenechaly zahanbit a nastoupily do hlavního závodu. Své loňské vítězství obhajoval Jakub Šilar. „Vidím to dobře. Dneska je hezké počasí a je tady hodně lidí, tak to bude asi hezké,” řekl Jakub Šilar. Favorit závodu Jakub Šilar nakonec vyhrál s časem 1 hodina a 43 minut. Na druhé pozici se umístil Filip Adel, ten zvládl trať za hodinu a 46 minut. Jako třetí dojel za hodinu a téměř 48 minut Milan Záleský.