ČESKÁ TŘEBOVÁ – Na plaveckém bazéně v České Třebové se uskutečnil první ročník závodu O Třebovskou mašinku. Určen je pro plavce narozené v letech 2006-2008. Domácí oddíl byl na těchto závodech zastoupen dvaceti dětmi. A spousta dalších jich přijela i z jiných krajů. Byly tu například plavci z Brna, Trutnova, Náchodu, Nového Města nad Metují nebo z Pardubic. Děti závodily ve všech plaveckých stylech, k vidění byl delfín, znak, prsa, kraul. V závodech Motýlka 25 metrů vyhrál v konkurenci 18 dalších Jakub Macek. Ve stejném stylu v kategorii dívek vyhrála Jakubova sestra Adéla. Závod si ale užili i ti, kteří se neumístili na stupních vítězů. Odměnou jim byla zkušenost ze závodů. Pořadatelé doufají, že se ze závodu O Třebovskou mašinku stane dlouhotrvající tradice a podle nadšení malých plavců by se jim to mohlo povést.