Hasiči — 1.1.2014 v 11.05

POSLEDNÍ OKAMŽIKY ROKU STARÉHO A PRVNÍ ROKU NOVÉHO

PARDUBICKÝ KRAJ – Hasiči Pardubického kraje měli o Silvestrovské noci plné ruce práce. K vážné dopravní nehodě do Šedivce vyjížděli 31. prosince v 18.04 hodin hasiči ze Žamberka a Jablonného nad Orlicí. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Při nehodě byly zraněny celkem čtyři osoby – 3 těžce a 1 lehce. Hasiči odstranili následky nehody a v 21.38 hodin se vrátili zpět na stanice.

V 21.43 hodin vyjížděli hasiči pod Kozlovský kopec v České Třebové, kde došlo k požáru karavanu v chatové oblasti. Plameny zničily karavan a škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Posledním výjezdem roku 2013 byl požár vzrostlých tújí ve Skutči, části Zbožnov. Na operační a informační středisko hasičů byla událost oznámena v 22.14 hodin. Na místě zasahovaly jednotky profesionální z Hlinska a dobrovolné ze Skutče a Luže. Požár hasiči zlikvidovali v 22.48 hodin. A na základny se jednotky vrátily v 23.08 hodin.

Hasičské vozy v Pardubickém kraji poprvé vyjely v prvních deseti minutách nového roku 2014 do Ústí nad Orlicí, kde bylo nutné otevřít byt. V 52 minutě nového roku 2014 hasiči zasahovali u požáru odpadkového koše v Chrudimi na Masarykově náměstí. Chrudimští hasiči zasahovali v 1.52 hodin také u dopravní nehody, ke které došlo v Heřmanově Městci Chotěnicích. Jednalo se o kolizi jednoho osobního vozu, řidič se na místě nehody nenacházel. Hasiči zajistili místo nehody – uniklé provozní náplně zasypali sorpčním materiálem, aby nedošlo ke znečištění životního prostředí. V 3.18 hodin zasahovali v Libchavách hasiči z Ústí nad Orlicí. Došlo zde k nehodě vozidla a k poškození osvětlení u autobusové zastávky. Hasiči odstranili následky nehody.

V 3.20 hodin vyjížděli chrudimští hasiči do obce Sobětuchy. Tady došlo ke kolizi osobního vozidla se zraněním řidiče. V době příjezdu jednotky hasičů zraněný řidič ležel vedle vozidla. Hasiči ihned poskytli řidiči první před lékařskou pomoc – nasadili krční límec, uložili zraněného do celotělové vakuové matrace a ošetřili tržné rány na hlavě a do příjezdu zdravotnické záchranné služby podávali kyslík. Po předání pacienta do péče zdravotníkům hasiči zabezpečili vozidlo, které bylo nakonec odtaženo mimo vozovku, a ta byla následně uklizena. Uniklé provozní náplně byly zasypány sorpčním materiálem.

Komentář