LANŠKROUN – Běžecká série pod názvem „Zemská míle 2013“ byla na Lehkoatletickém stadionu Romana Šebrleho zakončena čtvrtým závodem sezóny. Nejmladší, dospělí i běžci z řad veteránů tak měli poslední možnost na vylepšení dosažených výsledků. K závěrečnému výběhu na 1 míli, tedy přibližně 1609 metrů, se přihlásilo 105 závodníků a celé série se zúčastnilo 422 běžců.

V elitní kategorii mužů byli aspiranty na celkové vítězství Jan Kopecký a Ondřej Klička. Cílová rovinka závěrečného závodu nabídla vyrovnaný souboj. Podle výsledkové listiny dosáhli oba soupeři času 4 minuty 37 vteřin. Takový výkon nakonec stačil k vítězství v sérii běhů Janu Kopeckému. Ondřej Klička sice zvítězil ve čtyřech bězích vícekrát, do celkového hodnocení však byly započítávány 2 nejlepší dosažené časy.

Těch dosáhl Jan Kopecký z oddílu Hvězda SKP Pardubice. Druhý skončil Ondřej Klička z TJ Svitavy a třetí Jiří Miřejovský reprezentující Vencl Tým Ústí nad Orlicí. Celkově nejrychlejší závodnicí byla Anna Krátká z kategorie „Ženy B“ a oddílu Hvězda SKP Pardubice. Následovala ji Hana Honsová, vítězka kategorie „Ženy „A“ a reprezentantka domácího klubu Activity Lanškroun. Třetí nejrychlejší byla Markéta Černá z Iscarex Teamu Česká Třebová.