ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Přestože se v den konání 6. ročníku cyklistického závodu „Bikemarathon“ střídal déšť se sluncem, závodníky počasí od účasti neodradilo. Na start v areálu letiště, který byl zároveň cílem závodu, se chystal rekordní počet téměř 250 jezdců.

Závodníci se vydali zdolávat trať vedenou po lesních a polních cestách. Na kratší trati, jejíž okruh měřil 22 km, museli jezdci překonat převýšení přibližně 400 metrů. Účastníci hlavního závodu se popasovali se vzdáleností 55 km a převýšením cca 1000 metrů. Pavel Skalický z týmu SK Žamberk Tessuti sport do cíle dojel jako nejrychlejší v čase 1:57 hodin a na trati hlavního závodu obhájil prvenství z minulého ročníku. V těsném souboji o druhé místo byl úspěšnější Roman Šťastný z týmu Rock-Machine Cyklomax Hradec Králové před Davidem Knížetem z Cyklo Teamu Jindřichův Hradec.