LANŠKROUN – Od letošní sezóny přibyla běžcům v kalendáři nová soutěž. 1. ročník „Zemské míle“ se bude konat na Lehkoatletickém stadionu Romana Šebrleho v Lanškrouně. V rámci série jsou naplánovány 4 závody. Prvního měření sil se zúčastnilo celkem 91 závodníků.

V kategoriích od dorostenců po veterány museli běžci zdolat vzdálenost 1 míle. To je přibližně 1 609 m. Dráhu o standardní délce 400 m tedy bylo nutné oběhnout čtyřikrát. Během celé tour si účastníci obíhání oválu několikrát zopakují. Musí totiž absolvovat alespoň 3 závody, aby jim byly výsledky započítány do celkového hodnocení. Časem 5:44 minut získala prvenství mezi ženami na hlavní trati Michaela Mertová z pořadatelského oddílu Activity Lanškroun.

Druhá doběhla Hana Krátká z Atletiky Lanškroun a třetí Markéta Černá z Iscarexu Česká Třebová. Mezi muži získal bronz Jiří Moravec reprezentující JM team Letohrad. Stříbro si vyběhal vyslanec Vencl Teamu Ústí nad Orlicí Jiří Miřejovský. Vítěz závodu mužů, Ondřej Klička z Tělovýchovné jednoty Svitavy, zdolal jednu míli za 4:41 minut. Dalším závodem bude Zemská míle pokračovat 7. června.